Naše škola je připojena k eduroamu

Federace eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola se do projektu zapojila v roce 2020.

Jeden účet. Kdekoliv.

Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská (zřizující) organizace.

Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming.

Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Aktivace eduroam účtu

Každý žák či vyučující ZŠBP má přístupové kódy automaticky vygenerovány. K dispozici jsou u Hallíka - kontakt dole na stránce.

Nastavení uživatelských zařízení pro připojení k eduroamu

Pro bezpečné připojení k eduroamu nestačí jen zadat jméno a heslo. Musíte si nastavit i kontrolu certifikátů, nejsnazší je to učinit pomocí eduroam CAT, viz dokumentace na eduroam.cz.

Pro ruční nastavení budete potřebovat následující informace:

Pokryté prostory

eduroam je vysílán ve všech učebnách. Pokryto je i nejbližší okolí školy a zahrada. Přístup do areálu školy je umožněn během vyučování, nebo v doprovodu vyučujícího mimo tuto dobu.

Filtrování provozu

Provoz žáků školy je filtrován v souladu se zákony ČR.

Podpora

Uživatelé naší školy se mohou obracet na email eduroam@zsbp.cz a nebo telefon +420 777 587 938 (Hallík).

Návštěvníci s eduroam účtem by měli podporu hledat primárně ve své domovské instituce, tedy té, která jim poskytla účet.